SĀC AR VIENU - VINČOJIES VISU DIENU!

Mūs atbalsta

Seko mums

Info


Road pasākumi - pasākumi kas domāti visiem auto tipiem. SUV pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto. Offroad pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto (ar pazemināto pārnesumu vai vinču).
Quad pasākumi
- pasākumi kas domāti kvadracikliem.

Iesakām

http://www.go4speed.lv/

geocaching

Geoveikals

Atbalsti Baikāla ekspedīciju!

4x4klubs.lv

Kurland Challenge dalībnieki būvē tiltu

4×4 klubs ir aizsācis jaunu tradīciju, kuru ceram saglabāt arī nākotnē: paveikt ko labu un paliekošu vietā, kurā tiek rīkots pasākums.

Vecā tilta paliekas

Vecā tilta paliekas

Jaunības dullumā pirmajā reizē ķērāmies pie lielas idejas, kas Kurland Challenge tapšanas gaitā daudz reižu gan atmesta, gan arī atjaunota: tilta būvniecības. Sākotnējās trases izpētes laikā tika uziets mazs tiltiņš, no kura palikuši tikai pamata baļķi. Vietējie gan melš, ka pāri grāvim pa tukšo tilta vietu varēja dabūt arī džipu ar vinčas palīdzību un, ka kāds esot pat iztālēm redzēts šādu vingrinājumu veicam. Sabrukušajam tiltiņam ir arī daudzsološs un mazliet mitrs apbraukšanas ceļš, kurš vasaras karstumā ir pat ar Fiat Panda izbraucams, tomēr pavasaros un rudeņos šī vieta sola daudz piedzīvojumu arī nopietniem bezceļa auto. Trases sagatavošanas darbu laikā tilta būvniecībai tikai sagādāti nepieciešamie materiāli, nozāģēti vecie tilta baļķi un pārvilkti pāri jaunie. Pārējais jau palika pasākuma dalībnieku ziņā.

Lai arī pasākuma pirmā diena nesanāca gluži tāda, kā plānota, un tilta celtniecība tika pārcelta uz otro dienu, rezultāts ir izdevies vareni labs. Celtniecībā piedalījās izturīgākie, kuri palika arī uz otro dienu. Kā redzams bildēs – netrūkst gan pašu celtnieku, kas ātri vien vietā kur slējās pamatīgs grāvis, radīja stabilu tiltu, gan arī vadošu norādījumu un padomu devēju (mūsdienās tos moderni sauc par konsultantiem). Jau pašā sākumā tika nolemts sekot labākajām tiltu būves tradīcijām – tātad, par šī tilta būvi ir jāsanāk vismaz divām savrupmājām un dažām vasarnīcām 😉

Pēc tilta būves tā izturība sākotnēji tika pārbaudīta pakāpeniski palielinot slodzi (lasi: visi pamazām sakāpām virsū). Pieņemot, ka „vidējais” cilvēks sver aptuveni 70 kilogramus sanāk, ka slodzes tests ir radījis ~2500kg slodzi. Pēc tam tiltam pāri svinīgi pārbrauca un nofotografējās arī visas tā autoru ekipāžas. Ņemot vērā to, ka pa grāvi šajā laikā tek tikai maza urga un to, ka laivu pa sausu grāvi ar vinču pa apakšu vilkt negribējās, būvdarbu vadītājs veiksmīgi izspruka no iespējas slodzes testa laikā uzturēties zem tilta. Drīzumā zem šī tilta ierīkosim arī 4×4 kluba slēpņošanas (geocaching) slēpni.

Paldies visiem, kas piedalījās un ceram, ka šo tradīciju kopīgiem spēkiem turpināsim!

Tilta būve

Tilta būve

Rezultāts un slodzes tests

Rezultāts un slodzes tests

1 comment to Kurland Challenge dalībnieki būvē tiltu

  • Vilis

    Vecā tilta paliekas līdzšim kalpoja kā vietēja mēroga izgāstuve! Tagad priecē tas ka tā vairs nav un tiltu jau izmanto vietējie iedzīvotāji!
    Skaisti.
    Paldies visiem kas piedalījās tilta celtniecībā!

Leave a Reply