SĀC AR VIENU - VINČOJIES VISU DIENU!

Mūs atbalsta

Seko mums

Info


Road pasākumi - pasākumi kas domāti visiem auto tipiem. SUV pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto. Offroad pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto (ar pazemināto pārnesumu vai vinču).
Quad pasākumi
- pasākumi kas domāti kvadracikliem.

Iesakām

http://www.go4speed.lv/

geocaching

Geoveikals

Atbalsti Baikāla ekspedīciju!

4x4klubs.lv

4x4kluba piedzīvojumi CDT Polārlapsā

Viss sāka bīdīties tuvāk finišam jau gandrīz mēnesi atpakaļ. Kluba čatā izskanēja pirmais bļāviens „CDT Lapsa”!

-Kas, ko kā???

-Pēteris rīko, nu jau piekto pasākumu, šoreiz „CDT Polārlapsa”.

-Braucam?

-Braucam!

-Bet točna braucam?

-Nu ja, braucam!

-Nu ta gāžam!

Lēnu garu, mazu gāzīti, sākām štukot kas ir vajadzīgs, kādu ekipāžu novākt, nu tā palēnām atlasījās visi komponenti. Man gan īstas saprašanas nav vēl joprojām, kā tur tās sistēmas strādā, bet priekš 4×4 kluba, ļoti laba pieredzīte, jo šāda veida pasākumā ņēmām dalību pirmoreiz!

Liepāja, sestdiena, astoņi no rīta, pēc divu dienu stāvēšanas mans pelēkais ēzelītis piesalis pie zemes, bet ar krūzi karstas tējas uz ieplūdes kolektora pelēcītis tiek dabūts dziesmā. Pēc degvielas uzpildes un mantu iekraušanas, sākas trīs stundu garais ceļš uz Rīgu. Nākamā pietura Elijas iela, RigaRRT sētā Koko, man iedod čemodānu ar kompjiem, vadiem, kabeļiem, rūteriem, un vēl sazini ko, tas viss jāiedabū mašīnā.  Es jau beigās smējos, ka autiņā vadi un tehnikas ir vairāk nekā pati mašīna vērta! Bet nu lai jau, man tāpat maza saprašana par to visu!

Pulkstenis jau rāda 16:00, skrienam uz Pļavniekiem, Koko vēl gribot iekost un pārģērbties, sacīts darīts. Sagaidām Garo, ar termosiem un buķikiem, pieskočojam vēl pēdējos vadus, Lukoilā iegāžam degmaisījumu un laižam pār pa upīti uz Pārdaugavu tur kur visādi čukutūū. Un tur arī sagaidām mūsu ceturto kolēģi, tas kurš par Mammu dēvēts! 😀

Dalībnieku sapulce. Es gan nezinu kas tur un kā, jo mani nosodīja pie auto palikt un visu piepasēt, bet nu tā stunda bija situsi. Mamma atskrien no sapulces, pilnīgā IMG_7697 (Custom)izmisumā, esot pat mobilais un rācija atņemta,  un pretī iedota kaut kāda kasete. Mobilo un rāciju, protams, pēc tam atgrieza. Es no sākuma vispār neiečohniju kas tā par kaseti, biju jau par tādu formātu aizsamirsis! 😀 Bet nu aiziet, laižam uz Iļģuciemu, sagādājam kasešu maģīti, noklausāmies, iegūstam pirmās koordinātes un laižam…. A nekā, baigi tālais ceļš jāveic, Igaunija, miestiņš Papisāre, čota netak. Klausāmies tālāk, visi kārtīgi nosmejamies, par joku ko Pēteris ar mums izstrādājis.

Nu nekas, dodamies uz apaļo ūdens mājiņu, kas ir nolikts kā mūsu pirmais kontrolpunkts. Tur iegūstam vēl pārīti ar kontrolpunktiem un nu jau maisam gals vaļā, no kontrolpunkta uz kontrolpunktu, bildējam vienu QR kodu pēc otra, un nu pat jau sākam ķerstīt ‘’lapsu’’ pa Pārdaugavas ieliņām. Man jau tā lapsas ķeršana dikti patikās, ‘’lapsa’’ bija Pētera ‘’foris’’, kuru ar interneta palīdzību varēja uz kartes redzēt, kur viņš ir un noķerot Pēteri, mēs dabūjam papildus punktus un papildus atvērtus kontrolpunktus. Baigi smuko asumu uzsit tā lapsas ķeršana. Pat tā, ka uz lidostas viadukta dabūjām uzskrieties ar vienu konkurentu ekipāžu, kas pēc tam esot teikuši ka tā neesot sportiska rīcība, es gan nezinu kas tur slikts, tad jau konkurentu ekipāžas apgriešanās ar roķenīti arī ir nesportiska rīcība. Man jau gan liekas, ka tas viss piederas pie lietas!

Dodamies tālāk, speciālie punkti, kopā četri! Pirmajā ierodamies ‘’stabu’’ specuzdevumā, tur jālien pa virvēm jālien kokos un kas tik vēl nē. Man nervi netur, es palieku mašīnā. Pirmajā uzdevumā ar trosēm izgāžamies, Mamma sapinas zirnekļu tīklos un opā, 200 punkti vējā, otrajā uzdevumā, nu jau 400 punktu vērtajā, stabos lien Garais ar Koko, nervus kutinoši momenti, trīcēdami un drebēdami 6m augstumā, uzdevums ir paveikts!

Nākamais specuzdevums mums sanāk ‘’klasiskā orientēšanās’’ ar kompasu karti un skriešus. No sākuma aizskrien Mamma ar Garo, mēs ar mazo Koksi izštukojām, ka kaut kas nebūs ritīgi dodamies šiem palīgos, bet nekā, kājām auksti, kompass sasalis, visi slikti, neatrodam pilnīgi nevienu kontrolpunktu un atmetam uzdevumam ar roku. Tālāk ceļš turpinās nezināmā virzienā, meklējot kontrolpunktus, pa ceļam smējāmies par visu ko var pasmieties, tāda sajūta bija, ka braucām tikai pa divām ielām, Slokas ielu un Lielo ielu! Bet Lielā iela bija kronis visam, tur pelēcītis pirmoreiz izbaudīja visu piekares gājienu no atdures līdz atdurei, un arī tur laikam tika pazaudētas visas pakaļējo amortizatoru bukses! Tālāk seko specuzdevums, ar kompasu jāiet pa Daugavgrīvas cietoksni, pēc leģendas, ko Mammai bija jāklausās no pleijera uz austiņām. Tā nu viņi tur staigāja un no 7KP 6 atrada veiksmīgi.

Pēdējais specuzdevums bija vienkārši lielisks –  ‘’regularitāte’’. Nice, tādu leģendu vēl savā mūžā nebiju ne redzējis, ne braucis! Ar ragaviņām leģenda uz laiku, katrā orientierī jābūt noteiktā laikā, nav minēts attālums, bet tikai laiks. Tad nu uz ragavām metam mazāko no mums, proti, Koko, novienojamies, ka velku es, un laižam. Tās bija kaut kas vājprātīgs, kājas slīd, viss ledū, pa kalnu lejā es nošļūcu uz kājām ātrāk nekā Koksis ar ragavām, kaut kas vēl atsējās tām ragavām un vispār ārprāts, bet rezultāts ir un nemaz ne tik slikts!

Izbraucam vēl pāris lokus pa piepilsētu, savācam vēl bariņu ar kontrolpunktiem un nu jau ir laiks doties uz finišu. Finišs šoreiz bija visiem zināmajā krogā ‘’Ingars’’, kur vēl bija jāautorizē finiša kontrolpunkts, un nu jau varēja gaidīt tā kā rezultātus, un apbalvošanu. Mums gan gaidot uznāca lielais noguriens un lielās beigas nesagaidījām, devāmies pa mājām!

Liels paldies CDT brigādei par pasākumu, par sagādātajiem piedzīvojumiem, šis bija mūsu pirmais starts šāda veida pasākumā un bija vienkārši lieliski!

Te mazinš ieskats no mūsu komandas onboard video 😉


Un te mūsu tracks.


Map your trip with EveryTrail

2 comments to 4x4kluba piedzīvojumi CDT Polārlapsā

  • PandaXY

    Nu gan jums tur traki gāja, ka pat zāles nebija laika iedzert.

  • Vilis

    Es dzēru ikpalaikam, bez koldreksa tur būtu nomiris vienkārši! 😀 Bet nu netāda tā doma laikam bija! :D:D

Leave a Reply