SĀC AR VIENU - VINČOJIES VISU DIENU!

Mūs atbalsta

Seko mums

Info


Road pasākumi - pasākumi kas domāti visiem auto tipiem. SUV pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto. Offroad pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto (ar pazemināto pārnesumu vai vinču).
Quad pasākumi
- pasākumi kas domāti kvadracikliem.

Iesakām

http://www.go4speed.lv/

geocaching

Geoveikals

Atbalsti Baikāla ekspedīciju!

4x4klubs.lv

Snorkelis – krīzes tips

Šogad par ūdens trūkumu sūdzēties nevar, tamdēļ parādījās vajadzība arī apvidus auto pasargāt no plūdiem. Tā krīze cītīgi lido pār mūsu jauko zemi, bija vajadzīgs maksimāli lēts variants. Sapņi vasaras naktī par Safari Snorkel un līdzīgiem izstrādājumiem tika atmesti nekavējoties. Nākamā doma vērsās izpūteja trubu un plasmasas kanalizācijas cauruļu virzienā. Izpūtēja trubas – izskatās labāk un ir izturīgākas, bet ir dārgākas un sarežģītāka uzstādīšana. Tā kā metināmais aparāts gluži mājās virtuvē skapītī nemētājas, domas strauji virzījās plastmas cauruļu virzienā. Nav tas labākais skats, bet funkciju pilda un naudas maku arī saudzē. Tā nu brīvdienās ķēros pie lietas.

Pirkmārt tika noņemts spārns. Atklājās, ka starp spārnu un motortelpas iekšējo sienu ir gana daudz vietas 75mm diametra caurulei. Līdz ar to mainījās plāni – gaisa cauruli laist pa spārna iekšpusi, nevis ārpusi. Oriģinālā gaisa filtra kaste ar visu filtru tiek atstāta savā vietā un pretī uztaisīts caurums. Dažas neveiklas darbības ar fleksi un caurums gatavs. Zem spārna izmantoju tāda paša diametra lokanu cauruli, jo vietas zem spārna tomēr izrādās par maz, tāpēc vajadzēja cauruli nedaudz ieliekt, lai to nedeformētu spārns. Tālāk ar tik pat neveiklām flekša un vīles kustībām tika izgatavots caurums spārnā. Kad metāla graizīšana beigusies, griezuma vietas apstrādāju ar pretkorozijas materiālu. Mēģinot uzlikt atpakaļ spārnu sapratu, ka vietas ir mazāk nekā sākumā izskatījās, tāpēc, ar smalku instrumentu palīdzību, motortelpas starpsiena iegūst vēlamo formu un spārns ir gandrīz vietā. Atliek saskrūvēt visu atpakaļ vietās un pagarināt cauruli līdz vēlamajai vietai, kura atrodas aptuveni pa vidu vējstiklam.
Šāds augstums tika izvēlēts divu iemeslu dēļ – ja būs tik tālu ūdenī, tad tāpat būs slikti, un otrkārt – negribējās urbt lieku caurumu vēl vienam stiprinājumam.
Savienojumu vietas tika noblīvētas ar armētu alumīnija līmlentu, kas sevi ir pozitīvi pierādījusi līdzīgās konstrukcijās. Galā tika uzstādīts “sporta” gaisa filtrs, lai iekšā netecētu ūdens, taču šis izstrādājums pavisam drīz tiks nomainīts, jo naktī lietus laikā sevi parādīja no sliktākās puses. Visam pa virsu krāsa un snorkelis gatavs!
Izmaksas – Ls7
Ilustrācijai – neliels video.

13 comments to Snorkelis – krīzes tips

 • Nebūs tā, ka snorkeļa varmācīga demontāža būs “viena zara jautājums”?

 • Vanags

  uz Pajero bija taads pats izstraadaajums. Nobraucu divus gadus un tikai vienu reizi izdevaas to pasaakumu noraut nost 🙂

 • Tam “sporta” filtram tikai nevajag kā vienīgajam uzticēties, bet var izmantot kā priekšfiltru, jo šamais parasti ne visai labi pašu smalkāko putekļu frakciju filtrē. Ja atstāj kā vienīgo, tad ilgtermiņā motors ēd ļoti smalku zemi, rezultātā dzeņi un citi dzīvnieki atnāk ātri…

 • Vanags

  Orig. filtrs ir palicis savaa vietaa. “Sporta” filtrs jau shodien tiks nomainīts pret traktora gaisa ieplūdes konusu. Man tas briinums jau pa nakti bija pielijis un nelaida cauri neko 😀

 • Aigarcix

  Varbūt vajadzēja kādus citus līkumus ielikt,tipa 30 gr,tad sanāktu elegantāk,bet citādi OK.

 • ANDERS

  Kaut ko liidzigu arii sveetdien uztaisiiju…

 • bildes studijaa 😉

 • Vanags

  Ar dazhaadu graadu liikumiem izmeeginaajos visaadi – eleganti nesanaaca 😀 “Sporta” filtrs tika nomainīts pret traktora gaisa ieplūdes konusu, kaa rezultaataa atklaajas, ka ar “sporta” filtru bija smagi par maz gaisa motoram 🙂

 • Smukumam vēl var spārna caurumam pa perimetru uzspiest logu gumiju vai tamlīdzīgu izstrādājumu. Sestdien varēsi aplūkot, kā man caurums ir nofinišēts.

 • wert

  Ir labi, tik to caurumu vajag smuki apkart aplimet, es panemu no vecas automobiļa lukas gumiju izskatas ka originals 🙂

 • karlo

  Kādam būtu jābūt minimālajam trubas diametram ? Vai ar 50-60 mm pietiks ?

 • agnis

  nu 50-60 pietiek manam suzuki samuraj ar 1.3 bendzina atmosferisko dzineju, bet nu cik zinu Nisan Terano II ar 2.7 dizeli 50 ir daudz par maz! Principa manuprat vislabak pameri iepludes kolektora trubas diametru nu un tad pec iespejas tuvaku tam. nu ja var un vieta sanak tad lielaku, jo gaisa par daudz nebus! Var but tikai parmaz!

 • agnis

  Nu shitas ir labi nohermetizejis aizdedzi!!! 😀 http://www.youtube.com/watch?v=qr8eEWyKQHM&feature=related

Leave a Reply