SĀC AR VIENU - VINČOJIES VISU DIENU!

Mūs atbalsta

Seko mums

Info


Road pasākumi - pasākumi kas domāti visiem auto tipiem. SUV pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto. Offroad pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto (ar pazemināto pārnesumu vai vinču).
Quad pasākumi
- pasākumi kas domāti kvadracikliem.

Iesakām

http://www.go4speed.lv/

geocaching

Geoveikals

Atbalsti Baikāla ekspedīciju!

4x4klubs.lv

ARMOR X10 planšetdators

Atkal esmu ieguvis savā īpašumā vienu no mūsdienīgākajiem Hammerhead XRT modeļiem (par šiem raksts jau bija kādu laiku atpakaļ). Tikai tagad Walkabout Hammerhead ir nopirkusi cita kompānija un līdz ar to nosaukums ir mainīts. Tagad tiek ražoti modeļi ar nosaukumu DRS Armor (www.drsarmor.com). Manās rokās ir nonācis kārtējais planšetdators Armor X10 (www.drsarmor.com/x10al.php), kuram ir IP66 aizsardzības pakāpe no putekļiem un ūdens. No pirmā acu skatiena var manīt, ka ir mainījies dizains (salīdzinot ar iepriekšējiem Walkabout Hammerhead XRT ar 800Mhz, 933Mhz, 1.1Ghz procesoriem), bet savdabīgā vienkāršā un kantainā forma, kas dēļ vienkāršības un masīvuma rada drošības sajūtu, ir saglabājusies. Armor X10 darbina Intel U2500 sērijas procesors, kam ir 1.2 GHz divkodolu procesors. Bet tā nav vienīgā izmaiņa. Manā skatījumā vērtīgākā izmaiņa ir ekrāns, kam ir lielāka izšķirtspēja (1024×768) kā arī apgaismojums (vienā no bildēm var redzēt abus planšetdatorus – augšā xrt800 kur ekrāna apgaismojums ir visaugstākais, bet apakšā X10 kur ekrāna apgaismojums ir gandrīz zemākais).

DSC05005Biju pārsteigts, ka saulainā dienā tas bija labi saskatāms arī tajos brīžos, kad saule spīdēja taisni uz ekrāna!!!!! Nedaudz žēl, ka vēl nav pielikuši divus USB portus. Armor X10 vēl joprojām ir tikai viens USB, bet daudz, daudz ātrāks. Šī kļūda ir izlabota jau nākamajos Armor x10 modeļos (X10MG un X10GX). Vēl ir mainījies cietā diska pieslēgums no IDE uz SATA, kas dod iespēju pieslēgt SSD diskus (pats vēl neesmu SSD diskus mēģinājis). Standartā komplektācijā jau ir zilzobis un bezvadu tīkla karte. Operatīvo atmiņu atbalsta līdz 2Gb SDRAM DDR2 – man tika arī visi šie 2 Gb. Manās rokās nonākušajam modelim ir parastais WACOM peles vadība uz ekrāna (darbojas tikai ar speciālo zīmuli, bet ne ar pirksta pieskārienu, lai gan ir iespējams arī pieskārienjūtīgs ekrāns). Barošanās tā pati kas vecajiem Hammerhead modeļiem, tai skaitā baterijas, tikai tagad ietilpīgākas DSR baterijas 2.5 Ah (Walkabout baterijām bija 1.8 Ah).  Vēl viens uzlabojums Armor X10 ir ieslēgšanas poga, kur atrodas daudz labākā vietā un vieglāk pieejama, kā arī papildpoga, kuru sistēmā var pārdefinēt vairākām funkcijām.

Drīz varētu arī rasties iespēja ielūkoties kas slēpjas zem Armor X10 korpusa un tad būs nākamais raksts par to „kas lācītim vēderā”.

DSC05002 DSC05001DSC04995DSC04990DSC05003

16 comments to ARMOR X10 planšetdators

 • Agnis

  Un kada shim jaunumam orjentejoshi cena?

 • Reinis

  Lietotam uz doto brīdi cenu ir grūti pateikt, jo nav īpaši daudz piedāvājumu un tā var mainīties. Konkrēti šī kaste izmaksāja 600 Ls.

 • ab

  Ja nav gluži tik daudz kāposta, bet vajag mitrum/triecienizturīgu verķi navigācijai, tad par labām naudām Vācijas Ebay var iegūt Toughbookus. Pats iehavoju CF-18 (tabletes versija ar touchscreen) par 270 EUR (900Mhz, 40GB HDD, 512MB RAM).

 • Biku nekorekti saliidzinaat CF ar sho plansheti … CF zem udens nepabaaziisi 😉

 • ab

  Nav jau mērķis salīdzināt. Fakts, ka var dabūt rugged klases laptopu arī par mazām naudiņām. Un CF ir galīgi neslikts priekš navigācijas džipā. Protams, lēnāku un ne tik ūdensizturīgu. BTW, X10 un CF-18 abiem ir MIL-STD-810F, so putekļu, vibrācijas etc. aizsardzība more-or-less tāda pati.

 • Tas gan ir tiesa … HH XRT cena arii ir ap 300jevrikiem , bet ja godiigi tad biku te laudis bezcelaa ar tiem PC pa daudz saak aizrauties 😉

 • Agnis

  nu sakuma man pašam bija laptopsis parastais, bet ar skoču aptīts! 🙂 Bij neko un no šļakatām nebijās. tagad ir tas HH XRT. gribas jau biki jaudigaku utt, bet nu 600Ls ir vairak nekā mans kaujas zirgs maksa! 😀

 • ab

  Kādā ziņā aizraujas? Vajadzētu atgriezties pie papīra kartēm? 🙂

 • Reinis

  Cik esmu saskāries Panasonic (CF-28; CF-29) tad esmu nonācis pie secinājuma, ka vienādas jaudas datori var maksāt dažādi (200-500 USD). Starpība ir tieši IP standartos jo vieni ir rugged, bet otri fully rugged. Piekrītu ka navigācijai pietiek ar CF-18. Tiem pašiem CF-18 ir procis no 900 Mhz līdz 1.2 GHz. Ja par cenām runājam, tad Hammerhead RT800 planšete ar IP64 pie manis var dabūt pa 180 Ls (jau sainstalēts) tas tā reklāmai. Bet visumā ir pieejami dažādi rugged datori. Kas mani samusināja tieši ARMOR X10 – kā rakstā rakstiju ne tik daudz jauda, kā EKRĀNA SPILGTUMS, tas vienkārši ir afigennijs!!!

 • Reinis

  Jā starp citu top raksts par šiem mistiskajiem IP un MILDOT standartiem. drīzumā kaut ko nopublicēšu 😉

 • Vot tas par ekraanu vareetu buut iemesls upgradei , jo dienas gaismaa reti kursh PC ir normaali redzamas.

  PS

  par to aizraushsnos es domaaju ka dazam labam auto ir leetaaks kaa iekshaa PC 😉

 • Reinis

  Vispār derētu vienu pasākumu, bāzētu uz papīra kartēm :D. idejas jau ir 😀

 • ab

  Un ar kompasiem, lineāliem etc. Domāju, ka ne visi mūsdienu mežā bridēji īsti prot apieties ar kompasu 🙂

 • Hmm dereetu gan 😉

 • jaapiedomaa tikai pie formaata

 • Agnis

  Idejaq laba bet gruti izkontrolet…

Leave a Reply