SĀC AR VIENU - VINČOJIES VISU DIENU!

Mūs atbalsta

Seko mums

Info


Road pasākumi - pasākumi kas domāti visiem auto tipiem. SUV pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto. Offroad pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto (ar pazemināto pārnesumu vai vinču).
Quad pasākumi
- pasākumi kas domāti kvadracikliem.

Iesakām

http://www.go4speed.lv/

geocaching

Geoveikals

Atbalsti Baikāla ekspedīciju!

4x4klubs.lv

Transmisijas eļļas uzpilde.

Gribēju padalīties pieredzē ar pārējiem par automašīnas transmisijas (tiltu, kārbas un razdatkas) eļļas maiņu garāžas apstākļos. Pirmo mainīju eļļu aizmugurējā tiltā no veciem krājumiem (1 litra kanniņas ar snīpi) secināju ka diezgan neparocīgi un grūti to izdarīt, tādēļ meklēju kādu risinājumu, kas atvieglotu šo procesu. Nedaudz pastoties, kas garāžā sakrājies, atradu sekojošas mantas (tukša tosola 3 litru kanniņu, 1 gab. ventilis, 50 cm truba caurspīdīga, ārējais diametrs 14 mm). Var jau arī izmantot citus priekšmetus, tas jau vairāk atkarīgs no katra iespējām. No šīm mantām 10 minūšu laikā tika izveidota uzpildes iekārta, kas darbojās ar kompresora palīdzību.

Paņēmu kanniņas vāku un izurbu caurumu ar diametru 12mm kurā ar spēka palīdzību ieliku trubu, tā lai uzskrūvējot kanniņai virsū trubas iekšas gals (kur ir nogriezts slīpi) būtu līdz kanniņas apakšai. Tad pašā kanniņai augšpusē izurbu caurumu (arī ar to pašu urbi 12 mm) un tajā iespiedu ventili (tas kurš ir bezkameru riepām ievelkams iekšā) ar ventili uz āru. Lai šis process būtu ērtāks, ventiļa gumijā iegriezu slīpu griezumu (lai ērtāk būtu to ievietot kanniņas caurumā). Tad iekārta gatava, atliek uzpildīt ar nepieciešamo eļļas daudzumu, aizskrūvēt vāciņu, trubas ārējo galu ievietot eļļas uzpildes caurumā, pieslēgt pie kanniņas ventiļa kompresoru un pamazām spiest gaisu iekšā. Tā kā man truba caurspīdīga, tad bija viegli redzēt kā eļļa pārvietojas no kanniņas uz reduktoru.

3 comments to Transmisijas eļļas uzpilde.

 • Obsis

  Es parasti izmantoju vienu no sekojošām vēl vienkāršākām metodēm:
  1) PET limonādes pudele un korķī izurbts 100 mm caumurs, kurā ieliek 10 mm šļauciņu, kam apakšgalā iespiež 8 mm vara caurulītes atgriezni, kādu collu garu. Pudeli pielej pillu, uzskrūvē korķi ar šļauku un gulus turot sāk placināt ar roku. Kad puse tukša, izvelk šļauku, ļauj pudelei ierīt gaisu, un izspiež atlikumu.
  2) Silikona tūbiņās, tajās ko liek rokspiežamajā šprices turētājā, kad silikons izstrādāts, tad ar 6mm garu stieni izbaksta ceļjošo dibentiņu atpakaļ, pavisam ārā. Iepilda eļļu, ieliek dibentiņu (t.i. virzuli pēc būtības) vietā un ar atbilstošo rokspaidāmo revolverīti spiež visus 250 mililitrus kur vajag. Trūkums – ne vienmēr pa rokai ir tukša tūba, un parasti tiltā jāpilda vairākas šādas šprices.
  3) aptiekā nopērk 100 vai 200 gramu veterināro šprici, ievelk eļļu un iepū'[s kur pienākas. Trūkumi: mazliet smagi iet, jo caurums pašaurs, un jāšpricē 5 līdz 10 šprices. Toties lēti un nekāda čakara.

 • nu nezinu, man šķiet ka šitas ir pietiekami lēti. pudele ar rokām spiežamai bija grūti pieslēgt pie kārbas iepildes un ja spiež dafigā spēka vajag un roka zem mašīnas guļot notirpst. IMHO katrs dara kā ērtāk, bet jebkura ideja var kādreiz kādam noderēt. Tad varbūt vēl kāds variants uzpeldēs 😉

 • Reini kur bildes?

Leave a Reply