SĀC AR VIENU - VINČOJIES VISU DIENU!

Mūs atbalsta

Seko mums

Info


Road pasākumi - pasākumi kas domāti visiem auto tipiem. SUV pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto. Offroad pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto (ar pazemināto pārnesumu vai vinču).
Quad pasākumi
- pasākumi kas domāti kvadracikliem.

Iesakām

http://www.go4speed.lv/

geocaching

Geoveikals

Atbalsti Baikāla ekspedīciju!

4x4klubs.lv

4×4 Klubs.lv pieskaras GoPro HERO

images2Nu tā, stāsts ir pavisam vienkāršs. Ieinteresēja mani motorsporta on-board kamera GoPro HERO Un šis stāsts būs konkrēti par GMHW5170 modeli, kas no sava jaunākā brāļa atšķiras tikvien ar to, ka nav high definition video kamera, jeb kā tautā sauktā HD kamera. Bet visā visumā iespaids par verķīti labs.

Pirmais pārsteigums atverot kasti, bija mazie izmēri. Bija skaidrs, ka kamera ir izmēros maza, taču nebiju domājis, ka tik maza. Bez ūdens drošā ietvara, kamera ir mazliet lielāka par visparastāko sērkociņu kastīti. Protams ieliekot kameru caurspīdīgajā, ūdens necaurlaidīgajā korpusā, tā kļūst mazliet lielāka, taču nesasniedzot divu sērkociņu kastīšu apmērus. Triecienizturīgais korpuss jau no pirmā acu uzmetiena, iedveš uzticību pret slapjo ūdeni, dubļiem, sūnām un lidojošo granti. Protams, nejau kosmiskos apmēros, nedomāju, ka plastmasas korpuss izturētu kameras izmešanu uz asfalta no trešā stāva loga, taču domāju, ka, ja no tā paša loga izmestā kamera piezemētos zālienā, tad viņai nekas nekaitētu.

Rokoties dziļāk iepakojuma kastītē, rokās nāca neliels kronšteins, ko ar ļipučkas palīdzību iespējams piestiprināt pie gludām virsmām, stiklā, vai kāda no auto virsbūves paneļiem, gluži kā tomtomu pie vējstikla. Šis kronšteins, pilnīgi noteikti, izturētu braucienu caur smalkiem krūmiem, vai forsējot strauju upes gultni. Rokoties tālāk kastē, atradās vesela sauja ar dažādiem maziem klipiņiem, mazi kronšteinīši, kas paredzēti pielīmēšanai uz dažādām virsmām, gan liektām, gan taisnām. Šie mazie kronšteiniņi gan īsti uzticību neieviesa, lai gan pielīmēšanai tiek izmantots M3 mīkstā abpusējā līmlenta, nevieš ticību ka kamera varētu noturēties pie džipa spārna, braucot ar lielu ātrumu pa dzelzsceļa gulšņiem. Bet nu dzīvosim redzēsim.

Vēl maziņš mīnuss ir kronšteinu saskrūvēšana savā starpā, praktiski visas kronšteinu daļas ir savā starpā savietojamas, lai pēc iespējas pielāgotu visām nostiprināšanas vajadzībām un leņķiem. Taču vairāku kronšteinu salikšana kopā vai izjaukšana, prasa mazliet pacietības, 5mm skrūvītes un mazie uzgrieznīši mēdz iekratīties kādā sēdēkļa šķirbā, vai vienkārši pazust kabatā.

Tālāk par pašu aparātu. Kamera ir maksimāli vienkārša, nekā lieka, nekā nevajadzīga, brīžiem gan pietrūkst šis tas noderīgs. 😉

Pārsteigums bija pogas, tikai divas, ko tagad spiest kā spiest, turēt vai klikšķināt? Mazliet nesaprašanas, bet 5min palasot manuāli, viss skaidrs, elementāri. Iespējas samērā plašas, filmēšana, fotogrāfēšana, 3 bildes pēc kārtas, ar taimeri, un sērijas fotogrāfēšana, kur aparātiņš bildi uzņems ik pēc 2 sekundēm, un protams arī bilžu un video dzēšana. Visas šīs funkcijas var apskatīt uz maza mazītiņa LCD ekrāniņa, bet diemžēl uz šī ekrāniņa nevar apskatīt nedz uzņemto video materiālu, nedz arī bildes.

Ļoti raiti strādā autofokuss un vēl pozitīvāks ir shock apsorbers, tas ir kameras vibrāciju slāpētājs, tā teikt. Arī platleņķa lēca ir nepārspējama, kas bildē un filmē 170 grādu leņķī, kamera nostiprināta pie priekšājā stikla, aptver teju vai visu salonu, un iefilmē visu tur notiekošo.

Kamera darbojas ar diviem AAA tipa akumulātoriem, vai baterijām un filmēšanas režīmā kalpo vienu stundu. Kameras sānā ir slots SD atmiņas kartei, pamācībā gan minēta 2 GB atmiņas karte, kas sevī spēj saglabāt tieši to pašu vienu stundu, ko iztur baterijas. Taču nenocietos un iebakstīju kamerā 8 GB atmiņas karti, kas nozīmē to, ka pilnīgi droši kamera akceptē arī SD HC kartes kaut vai ar 32 GB ietilpību, attiecīgi 16 stundu ieraksta.. Taču uz doto brīdi neatrisināta paliek enerģijas problēma, jo usb kabelis caur ūdensdrošo kameras korpusu nav pievienojams. Taču šo problēmiņu domājams laika gaitā atrisināsim pašrocīgi. 🙂

Leave a Reply