SĀC AR VIENU - VINČOJIES VISU DIENU!

Mūs atbalsta

Seko mums

Info


Road pasākumi - pasākumi kas domāti visiem auto tipiem. SUV pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto. Offroad pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto (ar pazemināto pārnesumu vai vinču).
Quad pasākumi
- pasākumi kas domāti kvadracikliem.

Iesakām

http://www.go4speed.lv/

geocaching

Geoveikals

Atbalsti Baikāla ekspedīciju!

4x4klubs.lv

Kaut kas jauns un izturīgs – Samsung Xcover 271

DSC_8542_sVai ar to var iedzīt naglu sienā, kura atrodas zem ūdens līmeņa? Jā var, ja nagla nav liela. Un pēc tam pat varēs pazvanīt… Interesē – lasām tālāk!

Precizēsim jau sākumā: kāds šo aparātu pazīst ar nosaukumu Samsung Xcover 271, kāds cits ar Samsung GT-B2710. Jebkurā gadījumā tie paši vēži vien ir, tikai pēdējais nosaukums tika lietots sen sen, kad par šāda aparāta tuvošanos tika paziņots Internetos un visiem kas klausījās.

Ir pagājis kāds brīdis kopš pēdējā slīcināmtelefona apskata, un Samsung nācis klajā ar jaunu tālruņa modeli Xcover 271, kas aizstāj Samsung iepriekšējo „slīcināmtelefonu” B-2100. Pateicoties Samsung Elektronics Baltics mūsu darbīgajās rociņās ir nonācis šī modeļa pavisam taustāms eksemplārs, kuru nekautrējāmies notestēt. Jā, to var sist, ar to var sist un to var slīcināt, un pēc tā visa noskalot un mierīgi parunāt, jo viss darbojas!

Noteikti, ka kārtīgam bezceļa cienītājam interesē cik daudz šis aparāts pacieš? Ražotājs šo aparātu pozicionē kā trieciendrošu un IP67 klasifikācijai atbilstošu. Teorijā tas nozīmē, ka aparātu var mazliet padauzīt bez nopietnām sekām. IP67 (pilns IP izturības klašu apraksts arī ir atrodams ļoti informatīvajā 4×4 kluba lappusē par aizsardzības klasēm) nozīmē to, ka šis aparāts sevī neiesūks visus sausa bezceļa putekļus, un ka to varēs iegremdēt metru zem ūdens un priecāties par to kā tas tur darbojas. Šī teorija ir pārbaudīta arī praksē – aparāts dažādās situācijās krita uz grīdas, „nokrita” arī uz sienas skapja un citās interesantās vietās. Triecienu tests un futbola tests parādīja kādu interesantu aparāta iezīmi – nekur uz telefona korpusa nav novērojami skrāpēju vai citādi bojājumi. Pats telefona korpuss veidots, lai labi uztvertu triecienus, atbilstoši telefona galos ir vērojamas viegli maskētas trijstūra formas, pie tam cilpa telefona galā ir tik izturīga, ka varētu pildīt arī alus pudeles attaisāmā funkciju. Ūdens izturība tika pārbaudīta bezceļa braucējiem zināmā veidā – iemetot dubļos un tur uz kādu brīdi atstājot, pēc tam izņēmām – darbojas. Noskalojām blakus peļķē – arī darbojas. Mājās jau kārtīgi noskalojām zem ūdens strūklas – joprojām darbojas. Pēc kārtīgas telefona mazgāšanas izpētījām tā atveres – ūdens pēdas nekonstatējām – likumsakarīgi, jo visām atverēm ir elastīgas gumijas blīve, kas cieši noslēdz vāku. Te pie viena jāpiezīmē – izvēlētais risinājums baterijas vāka nostiprināšanai sevi lieliski pierādīja triecienu testā – vaļā nepavērās ne par milimetru. Telefonu pasaudzējām no piespiedu draudzības ar labu atslēgu saišķi kabatā un T-40 svara testa, tādēļ cik dziļi zemē telefonu var iespiest, kā arī cik ātri displejs kļūst necaurredzams īsti nezinām, tomēr atgādināšu, ka sišana un krišana uz displeja nekādas pēdas neatstāja.

Telefons – rīks lai pazvanītu. Normāls 2G/3G telefons, iebūvēts tīmekļa pārlūks, e-pasta klients. Zvanīt un saņemt zvanus var, SMS rakstīt un saņemt var, e-pastu ar’. Zvanīšana iespējama gan normālā “klausules” režīmā, gan caur brīvroku sistēmu (kad tā pieslēgta pie pieslēgvietas, telefons zaudē savu ūdensizturību) vai caur skaļruni. Telefona atskaņotā skaņa ir patīkama un arī sarunas biedrs nesūdzēsies par balss kvalitāti. Te gan jāpiezīmē, ka maksimālais skaļums reizēm liek skaļrunim mazliet čerkstēt, bet tas sīkums. Iespējamās telefona korpusa krāsas: melna un oranža. Ekrāns – 320×240 pikseļi. Nav daudz, bet pa ciematu klīst bauma, ka triecienizturīgajos aparātos tik mazus displejus liek dēļ to lielākas izturības. Ekrāns saules gaismā ir salasāms, arī tumsā ir salasāms.

Taustiņi. Taustiņi! Taustiņi ir īpašas uzmanības vērti. Tie ir mazliet izvirzīti uz āru, un lieli! Tos lietot ir tik viegli, ka tālruņa numura sastādīšana iespējama arī neskatoties uz pogām. “Lauka” eksperimenti liecina, ka ar šo telefonu labi tiek galā arī kārtīgi darba ļaudis ar raupjām, sastrādātām rokām. Tātad šis telefons ir arī tāds, kuru iedot vienkāršajam lauku cilvēkam, kuram vajag pazvanīt un kādu SMS uzrakstīt, un vēlams lai tas aparāts nepieput nedēļas laikā pa kabatām dzīvojot. Starp citiem aparātiem šis izceļās ar iebūvētu lukturīti. Tā ieslēgšanai ierīkota atsevišķa poga telefona sānā un to iespējams ieslēgt arī kad tālruņa taustiņi ir bloķēti. Lukturis nav pārāk spēcīgs, tomēr tumšā naktī bezceļā, mežā, purvā, vai uz vienkārša lauku ceļa palīdzēs nepaklupt pār kolēģi un arī noderēs kā gaismas avots veicot neparedzētu auto stūres stieņa iztaisnošanu turpat purva viducī.

Sakaru kvalitāte, īsā atbilde:– sakari ir, kvalitāte ļoti laba (nu, te protams ir jautājums arī par operatoru ar labākiem sakariem lauku apvidū 😉 ). Ja nopietni – vietās, kur viens otrs viedtālrunis jau žagojās un cīnījās par pēdējiem elektromagnētiskajiem viļņiem, reizēm pat pārtraukdams sarunu, šis aparāts ne reizi „nenorāvās”. Starpība nav grandioza, tomēr tā ir pamanāma. Lai gan pagrabā zem čuguna vannas joprojām ar sakariem ir pagrūti…

Fotokamera. Ja to tā var nosaukt. Tomēr – 2 megapikseļi, priekšā aizsargstikls. Nekas liels, nekas dižš. Avārijas situācijā pie pietiekami laba apgaismojuma kontrolpunktu nobildēt varēs. Fakta bildes arī sanāks. Īpaši jāatzīmē – bilde no šīs „foto kameras” sanāk acij tīkama ar labi sabalansētiem toņiem arī netipiskā apgaismojumā, tas ir teicams rādītājs šāda tipa kamerām.

GPS, jeb precīzāk – AGPS  – ir, darbojas. Ir arī pedometrs (ar to skaita soļus, ja kas!).

Visbeidzot īsi par lietojamību – man kā rūdītam Nokia produktu lietotājam sākumā radās mazas aizķeršanās ar telefona lietošanu, bet mazas. Plašāk – pirmajā dienā un tikai tādas, kuras tikai par sekundi atturēja mani no iedomātās darbības, kuru gribēju veikt. Dažas lietas, kuras ir pierasts darīt vienā veidā, šeit ir mazliet citādas. Piemēram, nospiežot zaļo klausules taustiņu telefons parādīs nevis pēdējos zvanītos numurus, bet gan pilno sakaru notikumu žurnālu, kur ir gan zvanītie, gan saņemtie, gan neatbildētie zvani hronoloģiskā secībā ar uzzīmētiem virzieniem. Viens pogas spiediens (virziena taustiņš uz sānu) un es jau redzu tikai zvanītos numurus. Kopumā dižas problēmas neradās un pāris stundu laikā jau biju ar aparātu apradis. Nav mūsdienu modernie telefoni vairs pārāk atšķirīgi lietotāja interfeisos.

Konkurenti – stipri dārgākie Sonim izstrādājumi, kas arī rokā ir patīkami, kā arī  Nokia 3720 Classic  (ja zināt vēl kādu IP67 telefonu – papildiniet lūdzu komentāros, tas varētu būt noderīgi visiem!).

Verdikts – pat ļoti iepatikās.

Pieejamība – tuvākajās nedēļās būtu jābūt uz plauktiņa ar cenas zīmi blakus. Cena saprātīga par šādu aparātu – mazāk par 100 Latvijas vaska ripulīšiem visticamāk.

Attēli:

Noteikti, ka kārtīgam bezceļa cienītājam interesē cik daudz šis aparāts pacieš? Ražotājs šo aparātu pozicionē kā trieciendrošu un IP67 klasifikācijai atbilstošu. Teorijā tas nozīmē ka aparātu var mazliet padauzīt bez nopietnām sekām. IP67 (pilns IP izturības klašu apraksts arī ir atrodams ļoti informatīvajā 4×4 kluba lapā šeit:

22 comments to Kaut kas jauns un izturīgs – Samsung Xcover 271

 • tolx

  Foršs suns 🙂 Tam arī devi notestēt?

 • tolx

  p.s.
  http://www.gsmarena.com/motorola_defy-3514.php
  šitas arī it kā būs ar IP67

 • Suns mazliet kautrējās, bet paskatījās 🙂 Par Motorolu nezinu. Gadus piecus-sešus atpakaļ iegūtā pieredze ar Moto izvēlnēm pabriesmīga, nespēju ilgi iebraukt tajā filozofijā kas viņiem…

 • […] This post was mentioned on Twitter by Samsung, 4X4Klubs. 4X4Klubs said: Kaut kas jauns un izturīgs – Samsung Xcover 271 « 4×4 Klubs http://bit.ly/cdMuea […]

 • Jons

  Man vienam čomam ir viens vecāks šitā tipa Samsungs – funkcijas pilda ideāli. Esam gan slīcinājuši, gan situši – nekāda vaina 🙂

 • Valters

  Vienīgais, kam šis telefons der ir paņemt šad tad līdzi pārgājienā vai laivu braucienā, nebūs jābaidās telefonu saplēst vai noslīcināt, ar šo tas tiek galā godam, lai gan nav nekāds Sonim, tam brendam neiznīcināmības ziņā Samsungs ne tuvu nestāv klāt.
  Bet ja gribat iegādāties šo te brīnumu kā savu ikdienas telefonu, tad gan neieteiktu, jo visas tās membrānas, kas pasargā telefonu no mitruma, padara arī sakaru kvalitāti par ļoti zemu – antena paslēpta tā, ka neķer tik labi, cik parastie telefoni, skaļrunis pie auss arī nav tas skaļākais un piedevām vēl visi, kam jūs zvanīsiet, lūgs jūs runāt skaļāk, jo dzirdēs jūs švaki (atkal, tālrunis veidots lai pēc iespējas ietaupītu ražotāja izdevumus to izgatavojot, līdz ar to ūdensdrošums un triecienizturīgums tiek nodrošināts uz sakaru kvalitātes rēķina).
  Gribi labu un stabilu sakaru kvalitāti – nepērc.
  Gribi šo kā dubļu telefonu aktīviem atpūtas brīžiem pārējā laikā lietojot citu telefonu – pērc droši.

 • Reaali kaads te LV ,iznemot zaabaku forumu ir testeejis Sonima?

 • Uzreiz visiem atbilstoši secībai:
  Valters: sakaru kvalitāti pārbaudīju – sakari bija stabilāki nekā svaigam Nokia smartfonam, pārbaudīju jau zināmās vietās, kur sakari ir zināmi kā vājāki. Arī ar telefona skaļumu nekādas problēmas nebija, ļoti labi dzirdams bija gan klausules gan skaļruņa režīms, pie tam skaņa ir patīkama. Antena mūsdienu telefoniem visiem ir paslēpta korpusā (neredzam jau vairs nekādus izvirzījumus ārpusē, vai ne?) un miniaturizēta, līdz ar to nebūs gluži taisnība par vājākiem sakariem. Šis ir reāls ikdienas telefons patiesībā. Viens kluba aktīvists pseidovārdā Reinis ar šī modeļa priekšteci B2100 ikdienā klimst apkārt, nav manīts sūdzamies par sakaru kvalitāti.

  Kaspars: viens ikdienas lietotājs ir man tīrī labi zināms tādam aparātam, un atsauksme pa lielam – nav tas aparāts Tik ļoti vērts, kāda ir tā cena. Cik atceros pētījis blīvējumus un kopējo izpildījumu tiem aparātiem – patiesībā pielietotie risinājumi ir stipri līdzīgi, līdz ar to rodas jautājums – kāpēc Tāds cipars par Sonim?

 • Valters

  Nu nezinu, kā var nesūdzēties, ja pašam B2100 un arī bračkam B2100 slimoja ar vienu un to pašu kaiti un pirkti abi divi tika ar gandrīz gada atstarpi, tā ka partija te nevarētu tikt vainota. Pačeko ārzemju forumus, tā ir regulāra problēma un esmu drošs, ka B2710 nebūs nekāds izņēmums 😉

 • TvaiX

  Man šobrīd ir B-2100, zem dzipa kapota pirmajā dienā aizmirsu – verot ciet škērsām uzsitu no visa spēka, rezultāts – uz ekrāna pa brīnumu nevienas skrambas, bet taustiņa stūri gan noplēsa, bet viss strādā…

 • Valter: tiem kas dziivo tankaa , sheit nav aprakstiits B2100 , bet gan B2710

 • Valters

  Wow, Kaspar, paldies par apsrātību, bet es runāju kā par vienu, tā otru, ko komentāros pavīdēja teksts arī par B2100 😉

 • Nerodas paarlieciiba ka tu buutu B2710 vispaar lietojis un B2100 tika piemineets tikai taadeel ka B2710 ir vina aizstaajeejs

 • Ja nu kādam interesē iegādāt Samsung GT-B-2710 – tas ir dabonams DT-Mobile, Dual veikalos. DT-Mobile viekalā pārbaudīju – ir skatlogā izlikts, pagaidām gan esot tikai melns atnācis.

 • zeno

  Ir arī motorola defy- varētu pat būt intresants lai lietotu kā GPS- smartfons ar lielu ekrānu, tikai pirmkārt 4x dārgāks, otrkārt motorolas vairs baltijā oficiāli netirgo un ar servisu drošivien pavisam slikti

 • takzinis

  Man shis ir ikdienas telefons. Sakaru kvalitaate ir ok, tas ir, ne ar ko nav sliktaaka kaa jeburam citam liidz shim lietotam telefonam. Veel kaa plusus varu piemest: nelec aciis (man ir melnais modelis), iebuuveets diodes lukturis- pietiekami speeciigs, lai redzeetu kur spert soli, cena 80Ls. Karteem izmantoju trekbuddy, viss straadaa, vieniigi neraada sat signaala datus.

 • PL

  Kādi vēl ir novēroti +/- GPS lietošanai šim modelim?

 • Armands Mencis

  lietoju šādu apmēram pusgadu. slīcināju- joprojām darbojas. mēģināju attaisīt alu- neizdevās- palika pāris skrambas (tiesa gan centos attaisīt Bauskas alu- tiem stiprāk uzpresēti korķi). patīk pogu izvietojums- nav pārāk tuvu. gaismiņa- super avārijas gadījumiem (tumsā zem mašīnas var sameklēt iesprūdušu dzīvnieciņu vai tumšā malkas šķūnī pēc uzkāpšanas uz nomesta grābekļa meklēt ļaundari). salīdzinot ar nokia nepatīk ka pēc saņemtā zvana truba nepaliek nobloķēta- jānobloķē manuāli katru reizi vai jāuzliek autobloķis.

 • Aivars sraviA

  no vakardienas sāku šo lietot kā papildtelefonu, jo mans sony xperia s laikam pat no savas ēnas baidās. kautkas jau tai telefonā ir biku murgains, kā jau samsungam-parastajam. pierasts pie androidiem, tur jau laikam tā problēma. tagad jāsāk experimentēc, cik jamam baterija turēs, tas ir galvenais kas mani interesē. pārējais, ja samsungs saka, ka nebaidās no tā un šitā, man nau jāpārbauda. patīk, ka telefons made in korea bet akumulators made in japan.

 • Aivars sraviA

  cik viņam baterija tur, ja īpaši neaiztiek?

 • Armands Mencis

  Pagājušogad braukāju apmēram 100km katru dienu, ārpus pilsētas, tad vajadzēja lādēt 2x nedēļā.
  Tagad uz vietas pārsvarā- nedēļā reizi lādēju.

 • Aivars Spura

  karoč, neviens neatbildēja, pateikšu pac: divas nedēļas pie normālas lietošanas var nelādēt.

Leave a Reply