SĀC AR VIENU - VINČOJIES VISU DIENU!

Mūs atbalsta

Seko mums

Info


Road pasākumi - pasākumi kas domāti visiem auto tipiem. SUV pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto. Offroad pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto (ar pazemināto pārnesumu vai vinču).
Quad pasākumi
- pasākumi kas domāti kvadracikliem.

Iesakām

http://www.go4speed.lv/

geocaching

Geoveikals

Atbalsti Baikāla ekspedīciju!

4x4klubs.lv

Sveiciens Sieviešu dienas rallija dalībniecēm!

Mēs esam puiši no biedrības „4x4klubs” un šajā pasākumā esam tie, kuri sagatavo, plāno un kontrolē rallija maršrutu. Mūsu organizācija nodarbojas ar auto pasākumu organizēšanu – gan sacensības, gan izklaides pasākumi, kuru galvenā sastāvdaļa ir autobraukšana. „4x4klubu” nodibinājām pirms diviem gadiem ar mērķi popularizēt bezceļa jeb „offroad” kustību, taču pasākumus rīkojam ne tikai džipiem, bet arī vieglajām automašīnām.

Pagājušā gada Sieviešu dienas rallijā nodrošinājām dalībnieču auto evakuāciju, bet šogad, veiksmīgi sadarbojoties ar organizatoriem, esam apvienojuši savus spēkus, lai jums, dāmas, piedāvātu patiešām aizraujošu, interesantu un azartisku braucienu!

Sniegsim nelielu ieskatu pasākuma uzbūvē un kārtībā.
Pēc reģistrācijas un dalībnieču sapulces iepirkšanās centrā „Riga plaza”, aicināsim visas dāmas uz dalībnieču sapulci, lai vēl pēdējo reizi pirms starta izrunātu dienas gaitā veicamos uzdevumus. Visas darbības būs aprakstītas arī dokumentācijā, kuru dalībnieces saņems reģistrējoties. Starta secību un starta sarakstu noteiksim sacensību dienas rītā, ņemot vērā dalībnieču skaitu un laika apstākļus. Pēc starta būs jādodas meklēt pilsētas kontrolpunktus, kas atradīsies dažādās Rīgas vietās. Pilsētas kontrolpunktu apmeklēšanas secība būs neierobežota, proti, dalībniecēm pašām būs jāplāno kādā secībā apmeklēt uzdotos kontrolpunktus, lai sasniegtu optimālu rezultātu.

Pēc tam sekos brauciens ārpus pilsētas. Dalībniecēm būs uzrādīts punkts, kurā ir jāierodas, kad apmeklēti visi Rīgas kontrolpunkti. Kopumā ārpus Rīgas atradīsies desmit kontrolpunkti. Pirmā kontrolpunkta atrašanās vieta dalībniecēm būs zināma, taču tālākais ceļš starp kontrolpunktiem būs jāatrod ar organizatoru sagatavotas leģendas palīdzību – norādīti orientieri dabā, virziens, kilometrāža un apraksts. Distance starp kontrolpunktiem tiks kontrolēta – būs jāievēro noteikta laika norma un vidējais ātrums. Piemēram, no kontrolpunkta 1 līdz kontrolpunktam 2 jāaizbrauc 16 minūšu laikā. Laika kontroli katrā kontrolpunktā veiks tiesneši.
Tehniski tas notiks šādi – dalībniecēm jāpieiet vai jāpiebrauc pie īpaši marķētas tiesnešu automašīnas un sev vajadzīgajā minūtē jāiedod tiesnesim kontrolkarte. Uz kontrolkartes būs svītru kods, kas ietvers visu informāciju par konkrēto dalībnieču ekipāžu. Noskenējot šo kontrolkarti, elektroniski tiks fiksēts laiks, kurā dalībniece ir ieradusies kontrolpunktā. Par uzdotā laika kavējumu vai apsteidzi tiks piemēroti sodi, kā rezultātā būs iespējams noteikt visprecīzāko ekipāžu.

Katrā kontrolpunktā dalībniecēm būs jāveic kāds uzdevums, kas saistīts ar veiklību, attapību vai sievišķīgu intuīciju. Arī šo uzdevumu rezultāti tiks vērtēti un veidos kopējo sacensību rezultātu.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu laika kontroli, dalībniecēm pie katra kontrolpunkta tiesnešiem būs jāreģistrējas divas reizes – vispirms izbraucot no kontrolpunkta, pēc tam iebraucot kontrolpunktā. Tādā veidā nodrošināsim, ka papilduzdevumu veikšana kontrolpunktos būs nodalīta no braukšanas precizitātes laikiem, un tie viens otru neietekmēs.

Katrā kontrolpunktā, fiksējot izbraukšanas laiku ar kontrolkarti un skeneri, tiesnesis nosauks un uzrādīs precīzu laiku, kurš dalībniecēm pašām būs jāfiksē savā kontrolkartē, lai izrēķinātu un kontrolētu savu braucienu līdz nākamajam kontrolpunktam. Šādā veidā dalībnieces varēs aprēķināt cikos ir jāiebrauc nākamajā kontrolpunktā un precīzi kādā minūtē jāiesniedz tiesnesim sava kontrolkarte, lai to noskenētu.

Tā kā rallijs ir ne tikai precīza, bet arī ātra braukšana, pēdējā kontrolpunktā dalībniecēm būs jāveic ātrumposms. Tas būs izveidots slēgtā teritorijā, lai nodrošinātu maksimālu drošību dalībniecēm un viņu automašīnām. Arī ātrumposma rezultāts ietekmēs kopvērtējumu. Taču uztraukumam par automašīnas izvēli nav pamata! Trase būs izveidota tā, lai vienlīdz labu rezultātu varētu sasniegt ar dažādām automašīnām, gan jaudas, gan riteņu piedziņas ziņā. Pēc ātrumposma veikšanas dalībnieces jau mierīgā pārbrauciena režīmā varēs doties uz finišu, kas, tāpat kā starts, atradīsies pie „Riga plaza”.

Tāpat dalībniecēm būs jāievēro kopējā laika norma – stundas, kuru laikā ir jāpaveic visi uzdevumi (Rīgas kontrolpunkti, ārpilsētas kontrolpunkti, regularitātes brauciens un ātrumposms). Arī kopējais patērētais laiks visu uzdevumu veikšanai tiks vērtēts un veidos kopējo rezultātu.

Braucienam paredzētie ceļi ir izvēlēti tā, lai pa tiem varētu pārvietoties ar jebkādu automašīnu. Kontrolpunktu vietas atradīsies vietās, kas ir sakārtotas, iztīrītas no sniega un pietiekami plašas, lai dalībniecēm nebūtu problēmu piebraukt vai pieiet pie kontrolpunkta.

Dodoties uz šo pasākumu, pārliecinieties, ka esat paņēmušas līdzi pildspalvu, pulksteni, hronometru un karti, lai varētu pilnvērtīgi veikt visus jums sagatavotos uzdevumus! Vairāk informācijas gan neatklāsim – pārējais lai paliek rallija dienai!

Lai labs un drošs rallijs!

4x4kluba komanda – Alvis, Kaspars, Andris.

P.S. Ja rodas jautājumi par sacensību formātu – varat tos uzdot šeit komentāros vai sūtīt uz e-pastu [email protected]

Reģistrācija

Leave a Reply