SĀC AR VIENU - VINČOJIES VISU DIENU!

Mūs atbalsta

Seko mums

Info


Road pasākumi - pasākumi kas domāti visiem auto tipiem. SUV pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto. Offroad pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto (ar pazemināto pārnesumu vai vinču).
Quad pasākumi
- pasākumi kas domāti kvadracikliem.

Iesakām

http://www.go4speed.lv/

geocaching

Geoveikals

Atbalsti Baikāla ekspedīciju!

4x4klubs.lv

Labs darbiņš

Pirmdienas pievakarē nejauši kļuvu par liecinieku autoavārijai, kas notika Tukuma rajonā uz Ventspils šosejas. Dzirdēju kaucošas riepas un vairākus skaļus sitienus. Nolēmu izbraukt līdz ceļam un paskatīties kas noticis. Ieraudzīju automašīnu grāvī uz jumta. Viens šoferis jau bija piestājis un sniedza pirmo palīdzību cietušajai sievietei.

Izsaucu ātro palīdzību (ieradās pēc 45 minūtēm, jo brauca no Kandavas) un policiju, kas atbrauca pēc 55 minūtēm.  Vienu no avarējušajā mašīnā braucošajām dāmām “ātrie”  nolēma hospitalizēt. Otra dāma izrādīja apbrīnojamu mieru un viņas rīcību šādā ekstremālā situācijā var tikai apbrīnot!

Kamēr policija sastādīja protokolu un veica merījumus, kopā ar auto īpašnieci sameklējām evakuatoru, lai sadauzīto automašīnu nogādātu Ventspilī. Skaidrs kļuva arī tas, ka evakuators mašīnu no grāvja ārā nedabūs.

Tā kā daži 4x4kluba aktīvisti (tai skaitā arī es) nodarbojas ar auto evakuāciju jeb izvilkšanu līdz ceļam, piedāvāju savu palīdzību. Jaunā Opeļa vinča gan vēl stāv garažā, taču ar prātu, pāris elastīgām štropēm un džipu var daudz izdarīt. Rezultātā apgriezu auto uz riteņiem, atvienoju akumulatoru, lai nebūtu nekādu dzirksteļojošu pārsteigumu, un lēnā garā izvilku no grāvja uz šosejas.

Paldies Ceļu policijas brigādei, kas ieradās notikuma vietā. Vīri tiešām korekti un saprotoši! Prieks bija komunicēt ar šiem kungiem! Kamēr es ar Opeli un piesietu Mazdu dzīvojos pa šosejas vidu, policisti vairākas reizes apturēja satiksmi uz Ventspils šosejas, tādā veidā padarot šo nelielo glābšanas operāciju maksimāli drošu.

Tāpat sveiciens ātrās palīdzības brigādei un laba vēlējumi Mazdas braucējām cīņā ar apdrošinātājiem.

 

Ja kādam gadās iekļūt līdzīgā situācijā, varam palīdzēt dabūt auto ārā uz ceļa ar cietu segumu. Džips, vinča, štropes un vēss prāts var izdarīt lielas lietas! 🙂 Zvanīt var Andrim 29996978 vai Gatim 29721412.

 

Andris Vanags.

 

P.S. Atvainojiet, bet bilžu nav.

Leave a Reply