SĀC AR VIENU - VINČOJIES VISU DIENU!

Mūs atbalsta

Seko mums

Info


Road pasākumi - pasākumi kas domāti visiem auto tipiem. SUV pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto. Offroad pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto (ar pazemināto pārnesumu vai vinču).
Quad pasākumi
- pasākumi kas domāti kvadracikliem.

Iesakām

http://www.go4speed.lv/

geocaching

Geoveikals

Atbalsti Baikāla ekspedīciju!

4x4klubs.lv

4x4kluba komandas atskaite par paveikto “Ziemeļu robeža 2011”

Divas dienas pirms pasākuma nobriestam gan paši, gan auto :-)Sestdienas rīta ceļamies visai agri, lai dotos Ainažu virzienā. Jau Juglā satiekam garo Patroli, kas nezin kāpēc brauc mums visu laiku pakaļ. 🙂 .Pamājam viens otram un lēnu gāzi dudinām  uz Namiņa nosprausto starta vietu. Protams, pa ceļam Salacgrīvā piestājam veikalā, kur mūs sagaida aprīkots defenders un bijušais Artjoma kaujas zirgs Pajero. Sasniedzot Namiņu vēlreiz uzpildām degvielu un dodamies uz sapulces vietu, kur gaiss smaržo pec Jeep. Īsa sapulce un varam doties piedzīvojumā. Pirmais kontrolpunkts tiek sasniegts vismaz piecu citu konkurentu ielenkumā – paķeram pirmo kp un mēģinām aizbēgt no visa bara. Protams, tas gandrīz izdodas, ja neskaita, ka Zāģerīši visu laiku elpoja pakausī.. Nākamajā kontrolpunktā jau bars krietni izklīdis – vairs tikai grupa ar kaujas zirgiem, bet no standarta auto vienīgi mēs un Zāģeŗīšil Paķeram arī šito un dodamies aplūkot melno trasi. Jau uzbraucot uz melnās trases ir skaidrs, ka sū…… būs – piebraucam.

Priekšā bariņš ar kaujas Jeep, kuri sastājušies krusteniski uz Forwardera risēm.. Hmm.. apspriežamies un metam Patroli riņķī un dodamies tālāk (kas, iespējams, arī atmeta mūs Oz disciplīnā uz otro vietu). Kādu laiku braucam vieni – nevienas dzīvas dvēseles . Uzmetot aci spogulim, konstatēju, ka tur kā viesuļi mums pakaļ joņo Miks ar Arvīdu 🙂 Laipni viņus palaižam garām, un vācam mierīgi tālāk savus punkts, līdz atkal uzmetu acis spoguli un atkal tieši tas pats skats, kas pirms 20 min  – sarkanais koijots aiz muguras (vēl tagad nesaprotu, kā viņi tur nokļuva.. hi hi). Tā arī visu dienu vācām punktus dziļā vientulībā 🙂 līdz brīdim, kad atkal sarkanais koijots bija mums aiz muguras. Protams, atkal palaižam viņu garām un dodamies iekšā sarkanajā trasē, kuras grāvis bija par dziļu pat koijotam! Kamēr tie viņčojas, Zintis izpēta apkārtni un konstatē, ka bez vinčas mums te cauri netikt, bet atpakaļ griezt arī cemme! Pa to laiku aiz muguras mums piebrauc BTR – nu jau vairs nebija izvēles (lai tiktu garām, BTR dabūtu mūs vinčot). Labi ieskrienoties, lecam cauri purvainajam grāvim un par lielu brīnumu Patrols lēnām, bet neatlaidīgi izrāpjas otrā krastā :-). Ar smaidu uz lūpām dodamies tālāk 🙂 līdz „Ķempēniem” (tur bija bāzes vieta pēc pirmās dienas). Vēl pārītis punktu un lieta darīta. Ierodamies bāzē kā pirmie no standarta auto. Nododam bildes un visus pārējos pribambasus un dodamies pie Namiņa uz pļavu, kur man tiek galvā uzmauktas dīvainas brilles, caur kurām neko nevar redzēt.  Zintis man diezgan akurāti izstāsta visu maršrutu – liekas, ka diezgan lēni braucam, bet kā beigās izrādījās bija absolūti labākais laiks abas klases 🙂 , ja vien nebūtu viens sods, par kuru dabūjām +20 sek pie sava laika. Beidzot viss ir beidzies – nopeldamies dīķī, saskandinām kādu glāzi ar Jeep kluba pārstāvjiem un lienam gulēt.

No rīta  9-45 ir sapulce izskatās, ka visi vēl pusaizmiguši un tāpēc nav lieku jautājumu – visi ir gatavi startam. Tiek nosaukta starta secība, un mēs startējam kā piektie 10:10. Pirmos pāris kilometrus braucam vientulībā līdz pie pirmā SL ir neliels sastrēgums. Paņemam SL un ātri visus apdzenot dodamies tālāk. Līdz slavenajai caurtekai, kur ne vien mēs kļūdījāmies, mūs noķer Zaģerīši. Skaidrs ir viens – pēdējie 10 km būs rallija režīmā 😉 (Viņi startēja 2 min aiz mums. Tātad skaidrs bija viens – ja mēs neaizbēgsim, pasākums ir zaudēts 🙂 ). Tā arī mēģinām bēgt, kas diezgan labi izdodas. Pirms pēdējā orientiera leģendā, es konstatēju, ka priekšā būs Līgatnes pārceltuve pāri Gaujai. Pielidojot pie tās, konstatējam, ka priekšā ir viena civilā mašīna 🙂 un mēs. Pārceltuves meistars kā reiz taisa vaļā vārtus, lai uzņemtu pasažierus. Iebrauc civilie, tad mēs, un vairāk vietas nav. Un tajā brīdī pielido Zāģerīši, kuri paliek tajā krastā (Fortūna bija mūsu sabiedrotā). Ātri nost un uz veikalu, kur bija jāiegādājas prece par vērtību līdz 0,05 Ls. Ātri to izdarām un skaitam minūtes: pirmā , otrā, trešā…..viss kārtībā! Pēc septiņām ierodas Zāģeriši 🙂 . Tālāk lēnam ripinām cauri Siguldai uz Silciema karjeru, kur paredzēta PS2. Pēc pāris stundu gaidīšanas un trases nospraušanas tiek dots starts – mēs startējam kā trešie, pirms tam rūpīgi izpētot trasi, kas finālā vainagojās ar absolūti labāko laiku abas klasēs – 4:52 min. Skaidrs ir viens – ar nelielu pārsvaru, bet uzvara pār Zāģerīšiem (un ne bez Fortūnas palīdzības) ir mūsu, ko Namiņš arī vēlāk vakara gaitā apstiprināja „Rāmkalnos” 🙂 .

Paldies visiem, kas piedalījās un organizēja šo foršo izklaides pasākumu, it īpaši Zāģerīšiem par gana sīvo konkurenci!

4X4klubs.lv komanda

Nissan Patrol GR

Pie barankas Imants

Karšu guru Zintis

Saimniecības jautājumos Valda& Liene

Leave a Reply