SĀC AR VIENU - VINČOJIES VISU DIENU!

Mūs atbalsta

Seko mums

Info


Road pasākumi - pasākumi kas domāti visiem auto tipiem. SUV pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto. Offroad pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto (ar pazemināto pārnesumu vai vinču).
Quad pasākumi
- pasākumi kas domāti kvadracikliem.

Iesakām

http://www.go4speed.lv/

geocaching

Geoveikals

Atbalsti Baikāla ekspedīciju!

4x4klubs.lv

2 planšetes mašīnā – izbrauciena piezīmes

Apple ipad2

DRS Armor X10

Jūsu padevīgajam kalpam reizēm patīk iesaistīties avantūrās un salīdzināt nesalīdzināmas lietas. Tāpēc arī šoreiz, kad bija piedāvājums joka pēc aizbraukt uz dziļu Latgali, ilgi nebija jādomā. Turklāt radās arī iespēja improvizēti salīdzināt ipad2 ar armor x10 planšeti. Viss skaidrs, jābrauc.

Brauciena ietvaros bija jāapskata pāris Tele2 bāzes stacijas Daugavpilī un aiz tās. Tā kā bija iedotas gps koordinātes objektiem, tad tapa skaidrs, ka kāda no navigācijas programmām būs jāizmanto, tā nu mūsu salīdzināmie objekti tika izvilkti. Diemžēl ipad šo testu zaudēja jau pašā saknē, jo īpašnieks nebija to paspējis sagatavot gaidāmajam pārbaudījumam un no kartēm bija vien balticmaps aplikācija, kas diez ko daudz nespēja palīdzēt (bezmaksas versijā). Tad nu tika ieslēgts Armor, atvērts OziExplorer, savadīti punkti un tīri vienkārši pie tiem piebraukts. Šeit gan jāatzīmē viens Armor mīnuss – Windows interfeiss nav draudzīgs bakstīšanai ar pirkstu, tādēļ talkā tika ņemta parasta pildspalva. Taču arī ar to, kratoties pa mūsu brīnišķīgajiem ceļiem (labi vismaz ka dažviet bija greiderēts), gadījās trāpīt ne tur.  Ar ipad tādas lietas negadījās – trāpīt pa sērkociņkastītes lieluma ikonām var arī braucot pa dzelzceļa gulšņiem.

Taču ja ipad lieliski iztiek ar virtuālo klaviatūru, tad armor gadījumā nācās izmantot Mac klaviatūru (likteņa ironija), lai kaut ko ievadītu un pieslēgtu GPS uztvērēju. Taču labāk tā, jo ipad labākajā gadījumā var pieslēgt bluetooth uztvērēju, taču neesmu pārliecināts par to, ka tas darbosies.

Par iekārtu izturību liecina fakts, ka šoferis vairāk uztraucās par to, lai ar armor netiktu izsists logs, nevis par pašu datoru. Diemžēl, Fiat Punto nav auto kur šādas iekārtas viegli nostiprināt, tā nu pagriezienos nācās vien pieturēt ar roku. Tiesa, arī Ipad nav nekāds trauslais, alumīnija korpuss atstāja visnotaļ pamatīgu iespaidu, vienīgi tā plānums dažkārt šķiet traucējošs, gribētos biezāku, lai vieglāk satvert.

Kur Apple izstrādājums ir gaismas gadus priekšā, tas ir baterijas darbības laiks – armor spēja noturēties knapi stundu (pusotru ar izslēgtu ekrānu), savukārt ipad nosēdināt pa dienu neizdevās. Ražotājs kaut ko sola par 9 stundām – ļoti iespējams.

Lai arī cik šis salīdzinājums bija nesagatavots un neobjektīvs, tomēr zināmus secinājumus ir iespējams izdarīt. Proti, ikdienas vieglajā auto bezceļudrošs dators nav vajadzīgs – lieki aizņemt vietu, ir smags un bez stūrmaņa ar to operēt ir grūti. Savukārt ipad2 pilnīgi noteikti ir spējīgs izturēt arī mērenu ekspluatāciju džipā, ja vien netiks slīcināts vai nemēģinās pārbraukt tam pāri.

Raksta tapšanas laikā necieta neviens dators un automašīna.

p.s. raksts atspoguļo tikai autora subjektīvo skatījumu uz lietām un nepretendē uz pilnvērtīgu tehnikas apskatu

1 comment to 2 planšetes mašīnā – izbrauciena piezīmes

 • juris valtsons

  Par iekārtu izturību liecina fakts, ka šoferis vairāk uztraucās par to, lai ar armor netiktu izsists logs, nevis par pašu datoru….
  iesper pa dibenu- sasmeejos krietni;)
  lietas ar ko var sist neapteesto blakusseedeetaaju, kas nerubii karti FASCINEE
  (rakstu no xplore)
  chau sen neredzeetiem kakliem..;)

Leave a Reply