SĀC AR VIENU - VINČOJIES VISU DIENU!

Mūs atbalsta

Seko mums

Info


Road pasākumi - pasākumi kas domāti visiem auto tipiem. SUV pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto. Offroad pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto (ar pazemināto pārnesumu vai vinču).
Quad pasākumi
- pasākumi kas domāti kvadracikliem.

Iesakām

http://www.go4speed.lv/

geocaching

Geoveikals

Atbalsti Baikāla ekspedīciju!

4x4klubs.lv

Sony Ericsson Xperia Active – ņem līdzi visur

Par Sony Ericsson Xperia Active uzzināju tikai tad, kad tas jau nonāca pārdošanā. Un uzreiz radās vēlme to apskatīties nedaudz vairāk. Tā kā nebija iespēja dabūt telefonu, lasīju par to internetā. Sakārojās pat sev tādu, bet šobrīd nav nepieciešamības. Tā nu pēc laika tiku pie izmēģināšanas. Un pirmais jautājums man bija: vai es varu to mest ūdenī? Atbilde jā nozīmēja, ka izmēģināšana varēs būt pilnvērtīga. Lai vai kā – visu pārējo pārbaudīju pirms ūdens testiem.

 

Tehniskie parametri un cena

 

Sony Ericsson Xperia Active skārienjutīgs ir gan ekrāns, gan arī zemāk esošās vadības pogas. Ekrāns ir mūsdienām neliels, tikai 3 collas, bet ar pietiekami augstu izškirtspēju – 320 x 480. Tā kā bilde ir skaidra un asa. Ekrāns labi reaģē uz pieskārieniem arī tad, ja tev ir slapji pirksti. 1 Ghz procesors un 512 MB operatīvā atmiņa (RAM) ir ierasti parametri viedtālrunim šobrīd. Ja ņem vērā to, ka telefons ir ūdens un smilšu izturīgs, maksā nedaudz virs 200 Ls, tad šie parametri liekas vēl labāki. Lai nu kā – viss darbojas ātri un bez aizķeršanās. No 1 GB telefona atmiņas lietotājam ir pieejami 320 MB. To ir iespējams palielināt ar atmiņas karti, 2 GB micro SD karte jau ir komplektā. Līdz 7,2 Mb/s lejupielādes un 5,76 Mb/s ātrumu var sasniegt mobilajā tīklā. Telefonam tāpat ir WiFi, Bluetooth savienojumu iespēja un arī pats tas spēj būt kā WiFi piekļuves punkts. Saprast, kur atrodies, palīdzēs GPS un, piemēram, Google Maps.

 

Xperia Active ir 5 MP kamera, ar autofokusu, zibspuldzi (var būt apgaismojums filmēšanas laikā) un 720p filmēšanas iespēju.  Gan fotografējot, gan filmējot var iegūt diezgan labus rezultātus, filmēšanā patīkami pārsteidz skaņas kvalitāte. Arī parastais FM radio nav aizmirsts. Baterija nav diez ko “liela”, 1200 mAh, aktīvi lietojot, diez vai vairāk par dienu izturēs.

 

 

Diezgan resns, bet nu ļoti ērts rokās

 

Paņem rokās un uzreiz saproti, ka telefons ir mazs un foršs. Visu vienmēr var aizsniegt un viegli nospiest. Tikai, izlasot specifikācijā, sapratu, ka tas ir tik salīdzinoši ar citiem biezs. Netraucē gan tas nemaz. Gumijotā aizmugure ir ļoti patīkama un arī slapjš telefons neslīd ārā no rokām. Sākumā sanāca padomā, bet kur tad ir bloķēšanas poga. Izrādās, ka kreisās malas augšpusē. Nepierasti, bet pierod. Augšpusē nav nekā, labajā malā ir skaļuma regulators un kameras pogas. Apakšā – zem gumijas aizbāžniem noslēpti micro USB un austiņu izeja (standarta 3,5 mm). Telefona aizmugurē krietni iegremdēta ir kameras acs un zibspuldze. Noteikti pamanīji stiprinājuma vietu telefona apakšas labajā malā.

 

Aizmugurē tāpat ir skaļrunis, kurš skan skaļi un kvalitatīvi. Lai pasargātu no ūdens, zem aizmugurējā vāciņa ir otrs, pieguļošais vāciņš. Ja nepatīk melnā aizmugurīte,var izvēlēties baltu, kas arī ir iekļauta komplektā. Telefona priekšpuse ir skaisti vienāda, visa vienā līmenī. Skārienjutīgas pogas un ekrāns labi veic savu uzdevumu. Labi reaģē arī uz slapju pirkstu pieskārieniem.

 

Sony Ericsson Xperia Active darbosies arī pēc peldes

 

Galvenā lieta, kuru gribēju izmēģināt, ūdensizturība. Redzētie video ar filmēšanu zem ūdens mani bija ieinteresējuši. Taču šo daļu atstāju beigām, ja nu neiztur un neizmēģinu vispār neko. Viss gan beidzās veiksmīgi. Tālāk mans video:

 

 

Toreiz iedomājos, ka telefons zem ūdens slēdz ārā visu izņemot kameru. Video ir redzams, ka ieslēdzu interneta pārlūku, lieku telefonu ūdenī un pārlūks izslēdzas. Izrādās, ka ir savādāk. Ja liec telefonu ūdeni ar ekrānu pa priekšu, tad viss ir kārtībā. Otrādi telefons saskari ar ūdeni un apgaismojuma maiņu uztver kā pieskārienu – atpakaļ, mājas (home) vai izvēlnes pogai, atkarībā no tā, kura pirmā tiek ūdenī. Sony Ericsson saka, ka Sony Ericsson var lietot līdz 1 metra dziļumā, līdz 30 minūtēm. Manuprāt, ļoti labs rādītājs. Vari pat iet peldēties ar telefonu, ar Endomondo uzņemt laiku, ātrumu, distanci utt.

 

Lai arī telefonam ir skrāpējumu drošs ekrāns, brālim sanāca iegūt pavisam nelielas švīkas uz tā. Citi gan saka, ka viss ir kārtībā. Savukārt Sony Ericsson Twitterī atbildēja, ka ieteicams uz rūpnīcas plēves (ir standartā uz ekrāna un ir savādāka nekā veikalos nopērkamās) uzreiz uzlīmēt kādu aizsargplēvi. Vēlāk virsējo var mainīt, bet rūpnīcas var palikt visu laiku.

 

Telefonam komplektā ir rokas siksniņa un augšdelma somiņa.

 

 

Arī Android ir nedaudz savādāks, nedaudz labāks

 

Xperia Active ir Android 2.3.4. Ir pieejams arī atjauninājums uz Android 4.0.4. Viss ir pilnībā latviskots. Latviešu valodā ir gan izvēlne, gan rakstīt var latviski, gan arī pieejama labošana un vārdu ieteikumi. Labošana, manuprāt, ir ļoti noderīga lieta, jo uz 3 collu ekrāna, tomēr, sanāk kļūdīties, īpaši, ja mēģini rakstīt ātri. Šādi vari rakstīt diezgan nepareizi, jo gandrīz vienmēr tāpat tiks piedāvāts pareizs labojums, kuri varēsi vienkārši izvēlēties ar vienu klikšķi. Standartā ir uzinstalētas dažādas sportošanas aplikācijas, kuras es īsti nevaru novērtēt – izmantoju tikai Endomondo.

 

Patīkamas lietas – vienkāršā veidā ir iespējams taisīt ekrāna bildes (screenshots), vienkāršā veidā visus īsceļus var kārtot mapītēs (velc īsceļu virsū otram un automātiski tiks izveidota mapīte), Facebook integrācija, noderīgi vidžeti. Facebook ir diezgan daudz kur. Ik pa laikam gan man nācās par jaunu ievadīt epastu un paroli. Interesanti, vai tā ir arī citiem? Klausoties mūziku, vari spiest Like un tādā veidā par to pateikt Facebook draugiem. Turpat atskaņotājā vari redzēt, ko klausās tavi draugi, kas viņiem patīk. Jau standartā ir lukturīša aplikācija ar savu vidžetu. Tas nozīmē, ka ar vienu klišķi vari telefona zibspuldzi sākt izmantot kā pietiekami spožu lukturīti.

 

Tāpat standartā ir iespēja mainīt krāsu visām izvēlnēm. Aplikāciju iestatījumi var tikt glabāti Google. Ielādējot kaut ko par jaunu, automātiski tiks izmantoti iepriekšējie iestatījumi. Support aplikācijā ir iespējams atrast video vai teksta atbildes vienkāršās un arī sarežģītākās situācijās. Pašam nav arī jādomā par datu uzskaites aplikāciju – tāda ir jau sākotnēji. Tā rāda augšupielādēto, lejupielādēto un visu var skatīties arī skaistā grafikā. Izvēlni vienkāršā veidā var pārkārtot kā nepieciešams, alfabētā secībā, pēc lietošanas vai uzinstalēšanas senuma.

 

Sony Ericsson Xperia Active multimediju iespējas

 

Telefona 5 MP kamera, manuprāt, fotografē vidēji labi, tāpat kā daudzi citi. Patīkami, ka par standartu jau kļūst filmēšana 720p izšķirtspējā. Konkrēti Sony Ericsson Xperia Active mani pārsteidza tas, cik kvalitatīva ir skaņa filmētajā video. Ar kameru var taisīt arī 3D panorāmas fotogrāfijas. Telefonā (nav 3D ekrāns)  rezultāts izskatās kā video, kā gif animācija, bet uz 3D ekrāna gan neesmu to redzējis. Ja mājās ir Wifi tīkls un citas tajā ieslēgtas un DLNA tehnoloģiju atbalstošas ierīces (piemērs – Smart TV), tad dalīties ar fotogrāfijām, video un mūziku var bez vadiem. Tādējādi telefons var būt arī mājas multimediju centrs. Tālāk testa video:

 

 

Pateicoties Facebook integrācijā, ir iespējams redzēt, kāda mūzika un video ir patikuši Facebook draugiem. Ja kāda dziesma iepatīkas, uzreiz mūzikas atskaņotājā vari nospiest Like pogu, kas ir ļoti pamanāmā vietā. Facebook draugi to redzēs kā ierakstu ar izpilditāju, dziesmas nosaukumu un saiti uz TrackID. TrackID savukārt var uzzināt vairāk par šo dziesmu, uzzināt, kur to iegādāties, noskatīties video. Xperia Active ir arī FM radio. Komplektā esošās austiņas tika atzītas par ļoti labām.

 

Sony Ericsson Xperia Active ir laba izvēle (ārpus telpām) aktīviem cilvēkiem

 

Manas domas par šo telefonu palika gandrīz vai nemainīgas, salīdzinot ar to, kādu es to biju iedomājies. Mazais izmērs, kvalitatīvas korpuss un arī ar slapjiem pirkstiem spaidāmais ekrāns dikti patīk. Tas, ko es varu iedomāties, kas kādam noteikti nepatiks – ekrāna izmērs. Daudzi ir pieraduši pie lielākiem ekrāniem. Šis gan, lai arī neliels, bet ir ļoti labs un ar asu bildi. Ja tu izturības dēļ lieto kaut ko līdzīgu Samsung Xcover, tad šis būs nopietns solis uz augšu. Par aptuveni 220 Ls iegūsi mūsdienīgu telefonu ar aptuveni tādu pat izturību. Saku aptuveni tādu pat, jo triecienizturība gan netiek solīta. Smiltis un ūdens gan var būt diezgan lielos daudzumos.

Pārpublicēts no  parasts.lv

4 comments to Sony Ericsson Xperia Active – ņem līdzi visur

Leave a Reply