SĀC AR VIENU - VINČOJIES VISU DIENU!

Mūs atbalsta

Seko mums

Info


Road pasākumi - pasākumi kas domāti visiem auto tipiem. SUV pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto. Offroad pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto (ar pazemināto pārnesumu vai vinču).
Quad pasākumi
- pasākumi kas domāti kvadracikliem.

Iesakām

http://www.go4speed.lv/

geocaching

Geoveikals

Atbalsti Baikāla ekspedīciju!

4x4klubs.lv

Apokalipse tepat, jeb kam ir jābūt katrā džipā līdzi.

xd_kitLai arī, Latvijā ir grūti aizbraukt tālāk par 20 km no civilizācijas un traktora, tomēr, ir jābūt gatavam, ka tieši šādā attālumā var atgadīties kaut kas ar tehniku vai pat pašiem.. Tieši tādēļ piedāvājam īso kursu bezceļu izdzīvošanā, jeb nepieciešamo lietu sarakstu, kas būtu ikdienā jāvadā līdzi džipā, lai atvieglotu dzīvi sev un saviem līdzbraucējiem. Taču, pirms pārejam pie mantām – ja dodamies vizināties pa bezceļu, tad par paziņojam mājiniekiem vai tuviniekiem, ja nu kas, tomēr, notiek…

Minimālais, jeb mūsu iesakāmais mantu saraksts džipā:

1) Aptieciņa, kuras saturs jāatjauno pēc jebkuras komponentes izlietošanas. Papildinām ar kādu nesteroīdo pretiekaisuma, pretsāpju un pretdrudža līdzekli, jeb pazīstamu arī ar citiem nosaukumiem, piemēram, irfēns, ibumaks, ibumetīns, nurofēns , kā arī, ar kādu aktīvo ogli. Protams, ja kādam no līdzbraucējiem ir specifiskas slimības, alerģijas pret kukaiņu kodumiem, astmas u.t.t., tad, lūdzu, speciāli pirms tam piedomājiet par šiem ceļabiedriem.

2) Vismaz minimālas pārtikas un dzeramā ūdens rezerves. Riekstu paciņa un Snickers var glabāties ilgi, bet enerģiju sniedz daudz. Neatvērta ūdens pudele arī var glabāties ļoti ilgi.

3) Pilna izmēra rezerves ritenis. Ja nu galīgi nav vietas dubļu ratu pielikt, tad vismaz iespējami lielāko, ko var. Vismaz kaut kas, ar ko riepas piepumpēt. Ideāli mazais kompresors, bet arī kājas vai vecais labais rokas pumpis var izglābt.

4) Domkrats un kāds maktenāks dēļa gals, ko palikt zem domkrata, lai negrimst. (Dēļa gabals komplektā ar cirvi var noderēt sausās malkas sagatavošanai, ja nu, neparedzētie apstākļi liek palikt pa nakti ārpus mājas..)

5) Velkamais striķis, ideāli – elastīgs bezceļam un ciets – vilkšanai pa ceļu. Ja nav neviena, tad vispirms nopērkam garāku un neelastīgu, tādu kas iztur 2x auto svaru.

6) Vinčas štrope, vismaz 2m gara, ideāli kādi 3m, lai nav problēmu aplikt to ap lielākiem kokiem.

7) Ja Jūsu auto nav aprīkots ar vinču – tad, vismaz, mehāniskā rokas vinča ar atbilstošiem šeikeļiem (kas tas ir – piemēram) un āķi, būs situācijas glābiņš.

8) USB lādētājs ar vismaz 2 izejām un vajadzības gadījumā pārveidotājs uz Jūsu sakaru ierīcei nepieciešamo pieslēgvietu. Var arī atsevišķu telefona lādētāju, ja nevar atrast pāreju. – Kā arī, labāk, lai telefonā ir kāds zināms džiopotāja vai kāda izvilkšanas pakalpojumu sniedzēja telefona nr.

9) Vismaz minimāls instrumentu komplekts – vajadzīgākā izmēra muciņas ar tirkšķi, kāda atslēga, skrūvgriezis, plakanknaibles, savilcēji, dažas liekas skrūves un uzgriežņi, rezerves spuldzes lukturiem, WD40, makgaiverene, kāds vada gabals. Par ļaunu nenāks kāds trubas gabals, ko izmantot kā papildus spēka pleca sviru ļoti stingru skrūvju gadījumā.

10) Darba cimdi, ādas, gana biezi. Ja trose brīvi duras cauri jau rociņai, tad vajag biezākus, ja kas.

11) Gumijnieki vai kādi citi rezerves apavi, kā arī sausu zeķu pāris. Lai ir sausas kājas kāpjot peļķē vai, vismaz, ko pēc tam pārvilkt.

12) Lukturis, vēlams uz galvas, pieres stiprināms. Ideāli, ja ar baterijām, kuras var brīvi nopirkt jebkurā DUSā, piemēram, parastie „pirkstiņi”.

13) Ugunsdzēšamais aparāts. Ne tikai tāpēc ka formāli to prasa, bet tāpēc ka var izglābt pat Jūs.

14) Rezerves degvielas kanniņa. 10 litri degvielas (maksā maz, aizņem maz vietas) var pagarināt iespēju tikt pie siltuma vai pārvietošanās un reizēm sniegt tik nepieciešamo, izšķirošo laiku.

15) Sērkociņi/šķiltavas, ideālajā gadījumā krams (nesamirkst) – kaut kas izmantojams ugunskura aizkurināšanai.

16) Tualetes papīrs un vēlams mitrās salvetes. Noderēs ne tikai primārajam pielietojumam.

17) Kompakts cirvis un nazis.

18) Pieņemam, ka lāpsta (kaut vai maziņa) ir pašsaprotama manta džipa bagāžniekā.

Uzskaitītais ir tikai un vienīgi minimālais aprīkojums, kas neplānota bezceļa izbraukuma gadījumā vairāk vai mazāk nodrošinās to, ka tehniskas ķibeles gadījumā Jūs varēsiet mēģināt to novērst saviem spēkiem, vai sliktākajā gadījumā, vieglāk sagaidīt palīdzību no malas. Plānota un ilgāka pasākuma ietvaros mantu saraksts palielinās un piemērojams konkrētā izbrauciena vajadzībām.

Autoru kolektīvs “Slepenā rūķu brālība”

Leave a Reply