SĀC AR VIENU - VINČOJIES VISU DIENU!

Mūs atbalsta

Seko mums

Info


Road pasākumi - pasākumi kas domāti visiem auto tipiem. SUV pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto. Offroad pasākumi - pasākumi kas domāti 4x4 piedziņas auto (ar pazemināto pārnesumu vai vinču).
Quad pasākumi
- pasākumi kas domāti kvadracikliem.

Iesakām

http://www.go4speed.lv/

geocaching

Geoveikals

Atbalsti Baikāla ekspedīciju!

4x4klubs.lv

Ekspedīcija Kola 2018 1.diena

Jautājums uzreiz visiem sekotājiem – Cik zināms, tad ir vēl kādas kompānijas, kuras šajā laikā dodas uz Karēliju/Kolas pussalu. Lūdzu, piesakaties kaut kā, kaut kur. Vai FB zem šī raksta vai kādā citā veidā. Lai zinam! 🙂

12.08.2018.
9:00 – Nu, ko!! Tas ir noticis! Esam startējuši lielajā piedzīvojumā, kas saucas 4x4klubs brauc uz Kolas pussalu. Divas mašīnas, 7 cilvēki. Gints, Renārs, Ģirts, Alvis, Kaspars, Matīss un Edgars. Isuzu Trooper, 2000.gada ražojuma, 3.1D un Toyota Land Cruiser 90, 2000, 3.0D 🙂 Troopera km rādījums pie starta ir 266900km. Trooper ekipāža sastāv no Ginta, Ģirta un Renāra. Patreiz pie stūres Renārs, tad jau manīsim, kad mainīsiemies. Gints mums tāda mēbelīte uz aizugurējā sēdekļa, jo, nabags, ir sabojājis kāju un nedēļu vēl pasēdēs uz tabletēm. Patreiz kustamies cauri Rīgai. Virziens – SanktPēterburga. Brauksim caur Luhamaa robežkontroles punktu, rindu esam rezervēuši uz plkst 13:00-14:00. Aaa.. piezīme, šo visu raksta Ģirts. Ja deg acis par gramatiku, piedodiet, bet negribas baigi iespringt. Tīri, piefiksēt kaut kādus faktus un sajūtas. Kad sēdēšu pie stūres, tad, noteikti, ka mazāk rakstīšu dienasgrāmatu. Atgādinājums visiem, ka mums var sekot līdzi tiešsaistē, skyfms.com ar lietotājvārdu un paroli: kola2018
9:32 – Izbraucam no Rīgas.
9:35 – Uz Siguldas šosejas sapīpinājāmies ar Nissan X-trail, kurš aplīmēts ar kluba uzlīmēm! Sveicieni, Tev, biedr! 🙂
10:19 – Neliela pauze DUSiņā un rāciju problēmas arī ir novērstas. Smuki tehniski risinājumi rodas šādās situācijās.
12:!3 – Iebraucam Igaunijā. Viss mierīgi. Labi ripojam.
13:01 – Esam pie robežas. Toyotas ekipāžai jau pienāca rinda.
15:52 – Divas stundas pavadījām šķērsojot Igaunijas/Krievijas robežu. Rinda nebija, visu laiku aizņēma birokrātija. Tagad esam 10 min attālumā no Pleskavas, kurā plānojam iegādāties SIM karti un paēst. Dažiem esot vēlme apmeklēt pasta nodaļu. 🙂 Apšaubam, ka svētdienā tā strādās 🙂 Laikapstāklis tāds vidējs. Uzlīst, bet ik pa brīdim lietus mijas ar sauli. Viss labi, visi apmierināti. Kaspars jau iegāja vietējā ceļmalas bodītē, pēc ninnītes. 🙂 Pirmais netipiskais novērojums – Ja Tu veikalā pērc degvīnu, tad Tevi laiž bez rindas. :))
18:09 – Diemžēl iekritām uz ēstuvi. Tikai tagad izbraucam no Pleskavas. 🙁 Turpinam ceļu. Līdz Pēterburgai aptuveni 4.5 stundas.

———-papildinājums

18:30 – Iepildījām pilnu bāciņu ar dīzeli. 72Litri – 41 Eur :))) Yaaayyy 😀
01:55 – Nu, labvakar! Nu, kā jau tas parasti ir.. Kad dienasgrāmatas rakstītājs top par šoferi, tad, loģiski, dienasgrāmata netiek turpināta! 😀 Ir tā, ka mēs turpinājām ceļu, ar mērķi sasniegt Pēterburgas apvedceļu, lai sāktu virzību uz austrumiem un sasniegtu Ladogas ezera apakšu. Ir divas lietas, kuras es varu komentēt par Krievijas Federācijas auto ceļiem. Pirmkārt, tos remontē – daudz. Otrkārt – tie, kas ir saremontētie ir ļoooooti labi. Protams, ka mēs braucām pa valsts nozīmes ceļiem, jā! Loģiski, ka tie ir labi, bet, ja arī nav, tad tiek laboti. Ap 23:00 sapratām, ka vajag sākt likt mierā un domāt par naktsmājām. Nakte jau dikti tumša, esam uz nomales ceļa, kurš ved mūs apkārt Pēterburgas svētdienas vakara sastrēgumiem. Aaaa.. jā, vēl viens komentārs – Netuvojieties kaimiņzemes lielajām pilsētām svētdienu vakaros. Noželosiet.. garantējam. Laicīgi novirzījāmies no maģistrālā ceļa un turpinājām ceļu pa ļoti mierīgu šoseju. Liels paldies par to Waze’j. Ap plkst, 23:00, es jūtu, ka kompānija ir ļoti sagurusi un sāk uzdot neadekvātus jautājumus par: Cik tālu? Ko daram? Kad mēs dzersim? u.t.t. Attiecīgi secinu, ka ir laiks vērt vaļā versijas. booking.com lietotni un ieķesēt 7 adultus lokācijā “near by”. Atrodu ātru vienu lauku viesnīceli, kura mūs pēc kontrastainas telefonarunas manā igauņu krievu dialektā ir gatava uzņemt… bet.. saruna īsumā:
“Es: Zdrasķe!
Šamā: Dobrij!
Es: Ja tam rezerviloval cherez booking kom nomer, dlja semj chelovek.
Šamā: Da?! Tochno?!
Es: Nu, da, mi uzhe shas budjem, cherez minut pitnadcaķ.
Šamā: A skoļko vi?
Es, tā skromņeko: Mi sem.
Šamā: Seem?! Nu, a čego ģelaķ?! Davaiķe priježaiķe – buģem razbiratsa!”
Un tā mēs tikām pie salīdzinoši pieklājīga piepilsētas ciema hotelīša. Kopā mums divas istabas. Labierīcības kopīgas, bet nu, štrunts. Ir pilnīgi nokomplektēta virtuve. Vairākas dušas un WC. Kā arī pirts, kas ir neatsverama lieta tad, kad neviens viņā negrib iet pērties.
Katram personā tas izmaksāja ~6Eur.. Man liekas, ka pa dārgu, ne? 😀 😀 😀 😀
Īsumā par vakaru. Apsēdāmies, sagriezām zakusonu, attaisījām vietējo.. tiri piri, shuri muri un jau atā! 🙂
Arlabunakti visiem sekotājiem un lai Jums jauka darba nedēļa!!! 😀

Rītdien mostamies un turpinam ceļu. Plānā ir daži tūrisma objekti un tālāk jau gaidat rakstus! 😉

Leave a Reply